Выбор языка:
Russian Ukrainian English German
 

 

anketa
Новости
20 лет был инвалидом. Поругался с МСЭКа, не видать мне инвалидность уж теперь та на века.
О нас
О председателе
О нас пишут
Они - ВАШИ ВРАГИ
Новости
Фотогалерея
Районные организации
Работа с общ. организациями
Заявления, Суды
Контакты
Благодарности
Анкета
Устав
Законодательство в помощь
Обратная связь
Карта сайта
Фотогаллерея
Гостевая книга
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня32
mod_vvisit_counterВчера245
mod_vvisit_counterНа этой неделе277
mod_vvisit_counterВ этом месяце3230
mod_vvisit_counterЗа всё время806490
 
 
 

 
Про порядок забезпечення населення України протезно-ортопедичними виробами Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
30.11.1999

09.03.2000
Про порядок забезпечення населення України протезно-ортопедичними виробами

  
Затверджено 

Наказ Міністерства праці та 
соціальної політики України 
9 березня 2000 року N 53 

ВИТЯГ 

 

4. Забезпечення інвалідів і інших громадян спеціальними засобами пересування, індивідуальними пристроями та іншими засобами реабілітації 
4.1. Коляски для пересування (з ручним приводом) надаються незалежно від наявності у громадян моторизованих засобів пересування. 
4.2. Громадяни, зазначені в пункті 2.1 цієї Інструкції, які потребують за висновками МСЕК або лікувально-профілактичних закладів спеціальних засобів пересування, індивідуальних пристроїв та інших засобів реабілітації, забезпечуються ними безплатно. 
Інші громадяни засоби пересування купують за власні кошти. 
Для користування може видаватися 1 кімнатна і 1 дорожня коляски. 
Коляски і пристрої опорно-рухові (для дорослих і дітей) видаються на такі строки експлуатації: 
• коляска важільна (дорожня) - на 3 роки; 
• коляска-крісло (кімнатна) - на 4 роки; 
• коляска-ліжко - на 4 роки; 
• коляска малогабаритна - на 1 рік; 
• пристрої опорно-рухові: 
• для дітей-інвалідів - на 3 роки; 
• для дорослих - на 4 роки. 
Інвалідам з ампутаційними куксами обох стегон при стійких контрактурах у тазостегнових суглобах за призначенням лікаря одночасно з кімнатною та дорожньою колясками може видаватися коляска малогабаритна. 
4.3. Висновки МСЕК або лікувально-профілактичних закладів про потребу в забезпеченні інвалідів відповідними видами колясок передаються управлінням (відділам) соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах Рад, за місцем проживання. 
4.4. Міністерство праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управління соціального захисту населення обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій на підставі заявок управлінь (відділів) соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконкомів міських, районних у містах Рад подають до об’‘єднання "Укрпротез" дані про забезпечення колясками для видачі їх інвалідам, пенсіонерам і іншим громадянам з ушкодженнями опорно-рухового апарату. 
4.5. Спеціальні коляски (кімнатні й дорожні) за індивідуальними замовленнями виготовляються, за погодженням з об’‘єднанням "Укрпротез", якщо інвалід за висновками МСЕК або лікувально-профілактичного закладу не може користуватися коляскою серійного виробництва. 
4.6. Дострокова заміна_засобів пересування провадиться при зміні медичних показань або на підставі акта, складеного представником органу соціального захисту населення та представником підприємства про непридатність даного засобу пересування для подальшої експлуатації. 
4.7. У разі смерті громадянина коляска може залишатись у сім’‘ї, якщо в ній є інвалід чи інша особа, яка перебуває на обліку в органах соціального захисту населення для безкоштовного отримання такої моделі коляски. В інших випадках коляска повертається органам соціального захисту населення. 

Справка-рекомендация отВТЗК 

На оснований Наказа Міністерства праці та соціальної політики України від 9 березня 2000 року N 53 "Інструкції про порядок забезпечення населення України протезно-ортопедичними виробами" 
п. 4.5. Спеціальні коляски (кімнатні й дорожні) за індивідуальними замовленнями виготовляються, за погодженням з об’‘єднанням "Укрпротез", якщо інвалід за висновками МСЕК або лікувально-профілактичного закладу не може користуватися коляскою серійного виробництва. 
Последнее обновление ( 07.05.2009 )
 
< Пред.   След. >