Выбор языка:
Russian Ukrainian English German
 

 

anketa
Новости
20 лет был инвалидом. Поругался с МСЭКа, не видать мне инвалидность уж теперь та на века.
О нас
О председателе
О нас пишут
Они - ВАШИ ВРАГИ
Новости
Фотогалерея
Районные организации
Работа с общ. организациями
Заявления, Суды
Контакты
Благодарности
Анкета
Устав
Законодательство в помощь
Обратная связь
Карта сайта
Фотогаллерея
Гостевая книга
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня72
mod_vvisit_counterВчера385
mod_vvisit_counterНа этой неделе457
mod_vvisit_counterВ этом месяце8343
mod_vvisit_counterЗа всё время786969
 
 
 

 
ДОПОМОГУ НЕ ЧЕКАТИ, НЕ ЦЯ БАТЬКИВЩИНА МАТИ!.. Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
18.03.2009


  Главі                                               Голові                             Голові     від 02.02.2009р

Хар-кої обласної адміністрації:       Хар-кої обласної ради:       Хар-кої міської ради

    пану Авакову А. Б.                   пану Чернову С. І.           пану Добкину М.М.
      Арсен Борисович!                     Сергію Івановичу!          Михайло Маркович !     

 

        На даний час в місті та області склалась вкрай несприятлива ситуація по забезпеченню нормальної життєдіяльності інвалідів, їх можливостей захищати свої конституційні права, людську гідність, а інколи навіть життя. У цих громадян нема право користуватися своїми правами.

 Керівництво Комітету неодноразово зверталось в державні органи різного рівня з питань урегулювання житлових, майнових, соціальних та інших життєво важливих сфер їх діяльності. Але ці питання не тільки не вирішуються, а навпаки, ще більш загострюються та ускладнюються.
  Особливо тяжко доводиться інвалідам ВВВ, людям, які , і так зазнали в житті багато болю і страждань, чиї заслуги визнані не тільки нашою державою і суспільством, а і всією світовою спільнотою. І ось останні роки свого життя вони вимушені не тільки терпіти матеріальну скруту, в зв’язку з постійним, здебільшого безпідставним, неконтрольованим ростом цін на життєво необхідні товари та послуги, а гірш за все, наругу, образливе і принизливе відношення до себе більшості посадових осіб при вирішенні своїх проблем. Якщо ж вирішення якогось важливого для інваліда питання залежить від приватного власника (нового капіталіста), то до всіх образ ще додається приблизно така відповідь: ”Нехай Вам дають пільги та допомогу ті за кого Ви воювали”.
В Комітет часто звертаються інваліди похилого віку зі скаргами про неможливість приватизувати , гаражі, інші об’єкти нерухомості, які вони на законних підставах отримали, самі будували ще в 60-х – 80-х роках минулого століття. Недосконале законодавство, та уміле маніпулювання ним в своїх інтересах бездушними , чиновниками, створюють такі труднощі, що здолати їх не завжди під силу фізично здоровій людині, не то що інваліду 80 – 90 років. Ще гірша ситуація виникає при порушенні законних прав інвалідів, сиріт, самотніх пенсіонерів в питаннях пов’язаних з житлом, цінним майном і т.п. Не поодинокі випадки, коли різного роду шахраї злочинним шляхом заволодівають квартирами, земельними ділянками, іншою власністю таких осіб.
  Багато прикладів, коли керівництву Комітету вдається захистити законне право інваліда в таких випадках. Але цей прошарок населення не в змозі адаптуватись до жорстоких умов сьогодення і провести соціальну реабілітацію таких громадян не можливо. В той же час ні наш Комітет, ні інші подібні громадські в т. ч. і правозахисні організації не в змозі зупинити зухвалий натиск беззаконня, бюрократичної тяганини, та злочинних посягань на законні права та інтереси інвалідів, інших соціально незахищених громадян.
  Все це відбувається при абсолютній байдужості владних структур різного рівня, в тому числі і тих, які створені для захисту вище названих категорій. А представники судової гілки влади, цинічно прикриваючись формальними процесуальними нормами недосконалого законодавства, все роблять, щоб у інваліда чи пенсіонера, які звертаються до суду за захистом своїх прав, просто не вистачило сил, здоров’я , а то і життя дочекатись справедливого вирішення своєї справи.
  В період економічної та політичної кризи, коли становище вразливих груп населення значно погіршало, а протистояння у вищих сферах влади ще більш загострилися, марно сподіватись що центральні її органи ініціюють заходи для вирішення вище зазначених питань.

  В Харківській області здійснюється багато важливих проектів, ідея яких належить саме нашому регіону. Ми маємо кращий в країні науковий і кадровий потенціал, великий досвід в розробці проектів законів, в т.ч. і Конституції України, проведенні наукових досліджень соціального напрямку, впровадженні нових більш перспективних підходів у вирішенні наболілих питань.
  Враховуючи зазначене, Комітет звертається до Вас з проханням розглянути питання і вийти з пропозицією до Кабінету міністрів та Верховної Ради України найближчим часом розробити, з урахуванням кращого світового досвіду, та прийняти на законодавчому рівні Державну програму соціального захисту інвалідів, яка б реально гарантувала забезпечення їх конституційних прав і гідний рівень життя.
  Для підготовки цього проекту, із сподіванням на шляхетне ставлення до цієї справи ,на благодійній основі залучити фахівців Національної юридичної Академії імені Ярослава Мудрого, Університету внутрішніх справ, Харківського НДІ праці та соціальних досліджень Мінпромполітики України, Харківського НДІ протезування та, при необхідності, інших академічних та науково-дослідних закладів. Разом з участю в цій роботі зацікавлених державних органів обов’язково запросити керівників громадських організацій інвалідів обласного рівня, правозахисників.
                                Найважливішими питаннями програми повинні бути:

1. Створення при районних радах (управліннях соцзахисту) громадського органу, на зразок ради з опіки та піклування, які б  здійснювали нагляд за виконанням законодавства в сфері захисту прав інвалідів та мали виключно вирішальне право при    розгляді та прийняті рішень з важливих питань їх життєдіяльності.
2. Забезпечення безоплатної кваліфікованої юридичної допомоги інвалідам при порушенні їх прав та законних інтересів,        шляхом надання державою за свої кошти, адвоката при розгляді цивільних, адміністративних, кримінальних та інших справ,      на всіх стадіях процесу.
3. Значне посилення відповідальності держслужбовців, посадових осіб різного рівня за незаконну відмову чи безпідставне         зволікання в вирішенні питань соціального захисту та допомоги інвалідам.
4. Вийти з ініціативою на державний рівень законодавчої та виконавчої влади з пропозицією
    по внесенню змін і доповнень до законів ,що регулюють відносини в сфері соціального
    захисту інвалідів, а також ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРЕДСТАВНИЦТВА АДВОКАТА ПРИ
   РОЗЛЯДІ цивільних, адміністративних, кримінальних та інших справ інвалідів в судах.
5. Надари та мати право користуватися своїми правами.
   Завчасно вдячний Вам за підтримку і розуміння. 


http://liveaid.org.ua/component/option,com_bookjoomlas/Itemid,23/

 

 

Последнее обновление ( 24.10.2012 )
 
< Пред.   След. >